הקמת אתר אינטרנט

העברת אתר משרת לשרת

העברת אתר משרת אחד למשנהו איננה אירוע יומיומי, וסביר להניח, שאם לא היית נאלץ, גם אתה לא היית עושה זאת מרצונך. אבל, לעיתים, המציאות מכריחה אותך לעשות זאת, אם בגלל חוסר שביעות רצון מחברת האחסון הקיימת, או אפילו, במקרה המשמח יותר - החלפת שרת הנובעת מהרחבת קהל היעד שלך והצורך בקרבה פיזית של השרת אל קהל היעד העיקרי המבקר באתרך (לצורך נגישות וקידום במנועי החיפוש).
כך או כך, במידה והגעת למצב זה, יש מספר נקודות שיש לשים אליהן לב, במשך התהליך:

בחירת שרת האחסון החדש:

לבחירת שרת האחסון החדש, ה"בית" של אתרך, ישנה חשיבות מכרעת בהצלחה העתידית של אתרך. יש לבחון את הנושא מ-3 אספקטים שונים: 
  • נקודת המבט של הגולש באתר - למשל, מיקום פיזי של השרת, קרוב יותר לקהל היעד, מעניק לך "נקודות זכות" של תגובה מהירה יותר של השרת בעיני הגולש וב"עיני" מנועי החיפוש.
  • יכולות השרת עצמו - מערכת הפעלה מול שפת האתר, גיבוי וניטור תקלות, אמצעי אבטחה, ממשק ניהול נוח וזמין, וכן הלאה.
  • שירות הלקוחות והתמיכה הטכנית - אין דבר מתסכל יותר מתחושת ה"בודד במערכה" מול אמצעים טכנולוגיים. לכן, דאג לוודא כי החברה המאחסנת את השרת, מעניקה תמיכה זמינה, מקצועית ואמינה ככל האפשר.

ההעברה הטכנית של אתר משתנה משרת לשרת. למערכת כוורדפרס, דרופל, ג'ומלה, ממשק המאפשר ייצוא הקבצים מהאתר הקיים ושמירתם במחשב שלך (במקרה הן המאחסנות את האתר הישן). אבל, לפעמים, במקרה של סכסוך עם חברת האחסון הישנה (או עם בונה האתר שלך), נוצר מצב שבו נותרת מחוץ למערכת הניהול הישנה שלך, מבלי יכולת לגשת לקבצים.


הנה טריק קטן ששווה לנסות, על מנת להגיע לתכנים שלך:
נאמר שהאתר שלך יושב בכתובת http://www.MosheHaimInstalator.co.il, הכנס לגוגל וכתוב: site: www.MosheHaimInstalator.co.il (בצע את אותה הבדיקה גם ללא WWW). מה שיתקבל בתוצאות גוגל הם הדפים שגוגל אינדקס מאתרך. משם תוכל להעתיק את התכנים ואת הכתובות, כדי לבנות אותן בדיוק בצורה בה הן בנויות כרגע.

טריק נוסף: כדי שהאתר יהיה פעיל יש להפנות את שרתי ה-DNS העולמיים אל האתר. כדי לעשות זאת יש להיכנס להגדרות הדומיין עם שם המשתמש והסיסמה ולהגדיר בהגדרות ה-DNS את כתובת השרת עליו יושב האתר החדש. אבל, כרגע ה-DNS מופנה לאתר הישן שלך, אז איך בכל זאת תוכל לראות את האתר החדש לפני שהוא עולה לאוויר? הנה שיטה נחמדה: בדפדפן (או בדפדפן האינטרנט שלך), הכנס לספריה הבאה (המאוחסנת במחשב שלך): C:\Windows\System32\drivers\etc

שם תמצא קובץ טקסט בשם hosts. פתח את הקובץ בכתבן ( Notepad).
נניח שאתרך הוא www.MosheHaimInstalator.co.il ושכתובת הIP- של השרת היא 192.168.0.0, רד לתחתית המסמך וכתוב את שתי השורות הבאות:

192.168.0.0 www.MosheHaimInstalator.co.il
192.168.0.0 MosheHaimInstalator.co.il

כך, בכל פעם שתכנס לאתר החדש (עם או בלי WWW) מהמחשב הספציפי הזה, תגיע לשרת החדש ולא לשרת הישן, שאליו מופנים שרתי ה-DNS. לאחר שהכל יפעל כשורה, הכנס להגדרות הדומיין אצל רשם הדומיינים שלך והפנה את ה-DNS לשרת החדש.

נקודה אחרונה: הדבר החשוב ביותר בהעברת אתר מצליח לשרת חדש הוא לשמור, לפחות בהתחלה, על המצב ה"קיים" (כפי שהיה בשרת הישן) מבחינת תכנים, תגיות, כותרות (title) ותיאורים (description) של הדפים המופיעים במיקומים גבוהים בתוצאות של גוגל. במידה והאתר כרגע איננו זוכה להצלחה, זה הזמן לבצע לו את האופטימיזציה הנדרשת.

לסיכום:

העברת אתר לשרת חדש יכולה להיות כאב ראש אמיתי, מצד שני, היא גם יכולה להיות הזדמנות למנף את האתר שלך ולהתאימו בצורה טובה יותר למנועי החיפוש. הגישה שלך היא זו שתעשה את ההבדל.


Print

חזור

כניסה לדוא"ל

כניסה למערכת ניהול