הקמת אתר אינטרנט

איך נגרום לאתר האינטרנט לשדר מסר לגולשים?

בעידן שחלק נכבד ממנו הוא ווירטואלי ומתנהל באופן מקוון, אתר האינטרנט של כל חברה הפך לתעודת הזהות שלה, לכלי שיווקי, לאלמנט הבונה את התדמית שלה ומגדיל את המודעות של קונים ולקוחות פוטנציונאליים לקיומה. כיצד נוכל לוודא כי אתר האינטרנט שלנו ממלא ייעודו ומעביר את המסר המבוקש לגולשים? על כך במאמר זה.

 

מהו אתר יעיל שממלא את מטרתו הייעודית ומהם מאפייניו?

על מנת שאתר ישדר מסר לגולשים עליו קודם כל להיות חינני ומושך תשומת לב מחד, אך גם פשוט, נוח לקריאה וזורם מאידך. אתרי אינטרנט רבים, שנבנו במטרה ליצור רושם על הגולש ולהתביע חותם, הם מתוחכמים יתר על המידה עד כי הם הופכים בלתי ידידותיים עבור הגולש ובכך משיגים את המטרה ההפוכה מזו שנועדו מלכתחילה להגשים. כך למשל, אתרים שעם הכניסה אליהם מתנגנת מוזיקה ברקע, נועדו אומנם ליצור אפקט מפתיע ומעניין עבור הגולש, שיעורר בו סקרנות ורצון לגלוש באתר באופן מעמיק, אך המציאות מלמדת כי לרוב, גולשים "בורחים" מאתרים אלה באותה מהירות בה נכנסו אליהם מאחר שהמוזיקה לא נעימה עבורם ויכולה אף להרגיז. אתר מזמין הוא אתר שהעיצוב שלו נאה, אך פשוט, שהפונט בו כתוב הטקסט הוא ברור ושהשילוב בין הצבע של הרקע עליו כתוב הטקסט לבין הצבע בו כתוב הטקסט עצמו מקל על קריאתו. אתר שהרקע שלו הוא כחול כהה ושהטקסט בו כתוב בשחור, יקשה מאוד על הגולש להתוודע אל תכניו ובכך לא יענה על המטרה לשמה הוקם.
כמו כן, התוכן של האתר הוא פרמטר משמעותי שישפיע על האופן בו יעבור המסר אל הגולשים.
אתר שהטקסט שמופיע בו הוא קריא, עדכני, אינפורמטיבי ומהימן הוא אתר שירכוש את אמונו של הגולש ועל כן המסר שהוא יעביר יגיע אליו בצורה יעילה. לעומת זאת, אתר שהתוכן שמופיע בו לא יהיה רלוונטי, שהטקסטים שמוזנים בו יהיו עמוסים בשגיאות כתיב ונטולי ערך מוסף עבור הגולש יהיה גם אתר פופולארי פחות, שהתנועה אליו תהיה פחותה יותר.

 

וכיצד נכנסות אל הקונטקסט הזה חברות לבנייה וקידום של אתרי אינטרנט?

על מנת להגדיל את הסיכויים שהמסר שמבקשים בעלי האתר להעביר לציבור הגולשים יועבר אליהם באפקטיביות, רצוי להפקיד את מלאכת בניית האתר, קידומו ועיצובו בידי חברה מקצועית העוסקת בבנייה או קידום אתרים. חברה המתמחה בתחום תדע לא רק בניית אתרים בעלי ממשק ידידותי למשתמש, שיהיה מזמין ונעים עבור ציבור הגולשים, אלא גם תדע לנקוט בפעולות המתאימות שיובילו את האתר למקומות גבוהים יותר בדירוג של מנועי החיפוש, מה שיגדיל את הסיכויים כמובן שהמסר שנועד האתר להעביר יועבר במלואו, ולכמות רבה ככל הניתן של גולשים.


Print

חזור

כניסה לדוא"ל

כניסה למערכת ניהול