הקמת אתר אינטרנט

חשיבותה של תוכנית עסקית בתהליך הקמת אתר

אתר אינטרנט הוא כרטיס הביקור של העסק, כאשר ישנם לא מעט אתרים, אשר הם העסק עצמו. על מנת ליצור אתר אינטרנט, לא צריך להיות מומחה גדול כיוון שיש שפע של אתרי אירוח המספקים שירותי בניית אתרים, כך שתוך מספר דקות ניתן יהיה לבנות את אתר החלומות.

 

יחד עם זאת, אחד הגורמים העיקריים והחשובים ביותר בתהליך הקמת אתר לעסק מוצלח, הוא שרטוט תוכנית עסקית אסטרטגית, שתסייע במיקוד מרכיבי האתר לכדי הגשמת החזון והמטרות של העסק. תוכנית עסקית זו, היא מעין מפת דרכים שתעזור לבעלי העסק לפקח ולעדכן את האתר, ותגרום לעסק לצמוח ולשגשג.

 

כיצד בונים תוכנית עסקית לאתר אינטרנט?

כדי להכין תוכנית עסקית יעילה, צריך בראש ובראשונה להכיר ולהבין את העסק, כאשר יש להתייחס לכך שתפקידו של האתר הוא בעצם לתאר את העסק על כל מרכיביו, החל מתולדות העסק, דרך ההון האנושי המפעיל אותו, וכלה בסקירה של המוצרים והשירותים אותם מספק העסק.

 

בשלב השני, יש לבחון את הצהרת הכוונות והחזון של העסק, בכדי לתת להם ביטוי בכל דפי האתר. הצהרת הכוונות תבוא לידי ביטוי בתקציר המנהלים המופיע בתוכנית העסקית. כמו כן, חלק מקדים זה, יכלול את מטרות ההקמה של האתר (עדכון על מבצעים, ערוץ תקשורת נוסף עם הלקוח, מכירת מוצרים, קידום ופרסום העסק וכיוצא בזה), יחד עם סקירת קהל הלקוחות אותו מעוניינים למשוך לאתר, וסקירה של התכנים העיקריים שיופיעו באתר.

 

תוכנית עסקית טובה, תכלול אף את תיאור אנשי המקצוע שיעבדו בעדכון ותחזוק האתר, יחד עם מסגרת האחריות שלהם. כמו כן, יהיו כלולים גם נושאים נוספים, כגון:

-           סוגי התמונות וקטעי הוידיאו שיופיעו באתר

-           תדירות העדכון של האתר

-           עלויות האחסון של האתר ושל התחזוקה השוטפת שלו

-           דרכי הקידום והשיווק של האתר (קידום במנועי חיפוש, עדכון בכרטיסי ביקור ופליירים ועוד)

-           סקירת האתרים המתחרים ויתרונותיהם

-           מספר הדפים שיופיעו באתר וייעודם

-           דרכי יצירת הקשר עם העסק וכך הלאה

 

יתרונותיה של תוכנית עסקית מקדימה לבניית אתרי אינטרנט

כאמור, באמצעות כתיבת תוכנית עסקית, ניתן לסקור את מטרות הקמת אתר העסק, את דרכי השיווק והקידום של האתר, את המוצרים והשירותים שיופיעו בו ועוד. יחד עם זאת, תוכנית עסקית לאתרי אינטרנט כוללת בתוכה יתרונות נוספים: באמצעותה ניתן לבחון את ההוצאות הכרוכות בהקמת האתר ובאחזקתו (ציוד, מחשבים, העסקת עובדים, אחסון האתר ועוד) וניתן יהיה לבחון האם האתר השיג את הייעוד לשמו הוא הוקם.


Print

חזור

כניסה לדוא"ל

כניסה למערכת ניהול