הקמת אתר אינטרנט

הקמת אתר בכמה שלבים

אתה נמצא בשלבי הקמתו של עסק קטן, ובמקביל אתה רוצה להקים לו אתר כדי להיחשף לכמה שיותר קונים פוטנציאליים? בשל מגבלות תקציב החלטת לקחת על עצמך את המשימה להקים אתר בשיטת "עשה זאת בעצמך", אך אינך ממש בטוח כיצד להתחיל? להלן מדריך קצר שיפרוס בפניך את כל התורה על רגל אחת.

 

הקמת אתר למתחילים

  • קודם כל יש להגדיר את המטרה העומדת מאחורי הקמת האתר. קיימים סוגים שונים של אתרים הכוללים פונקציות שונות, והגדרת ייעודו של האתר תסייע לבחור את סוג האתר המתאים לצרכים וכן את האופן בו יעוצב.
  • כעת, יש לבצע מחקר שוק במסגרתו ייבחנו המתחרים הקיימים על היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם, מה שיסייע לגבש את היתרונות היחסיים של העסק שצריכים לבוא לידי ביטוי באופן בולט באתר.
  • בשלב זה כדאי לבחור כתובת אתר לעסק או במילים אחרות שם דומיין. רצוי לבחור בשם שיהיה כמה שיותר קרוב לפעילות המרכזית של בית העסק.
  • אחסון האתר על שרת כך שיהיה זמין ברשת הוא חלק בלתי נפרד מהקמת אתר. יש לבחור חברה שתספק את שירות האחסון לאתר ורצוי לשכור שירותיה של חברה שתוכל להתחייב למהירות גבוהה של השרת.
  • הקמת אתר מצריכה כתיבתו של תוכן הולם, איכותי ומנוסח היטב, שיתאר כהלכה את בית העסק על השירותים והמוצרים שהוא מציע ושיבוסס על בחירה מושכלת של מילות מפתח. יש לציין, כי רצוי שכתיבת התוכן תיעשה לפני שניגשים לבניית האתר עצמו.
  • משנכתב התוכן ניתן להתחיל בהקמת האתר: בניית דפי נחיתה, שמירת קבצי האתר באופן לוגי שיאפשר רצף קריאה, הקמת המערכת, עיצוב האתר, שמירה על מבנה נקי ואסתטי, הוספת קישורים, גזירה, הדבקה, מחיקה וכו'.
  • הקמת אתר שלא נעשה לו קידום אתרים כנראה שלא יעמוד בציפיות ולא ירחיב את מעגל הלקוחות והקונים. קידום אתרים נועד לשדרג את הדירוג של האתר, כך שהוא יופיע בראש דף התוצאות של מנועי החיפוש. כדי לעשות קידום אתרים נכון מומלץ לפנות לחברה המתמחה בתחום.
  • כעת, משהושלם פרויקט בניית אתר האינטרנט, ניתן להתחיל במסע הפרסום והשיווק של האתר באמצעות רישום באינדקסים ועוד. תוך כדי תנועה ולאחר שיעלה האתר לאוויר ניתן גם יהיה לבצע ניתוח סטטיסטי ומעקב אחר מספר הכניסות לאתר, דפי התוכן ממנו נכנסו רוב הגולשים לאתר וכו'.

ללמוד את התחום יותר לעומק

למרות הרצון הטוב ועל אף המוטיבציה הגבוהה, יש לזכור כי הקמת אתר אינה מלאכה כה פשוטה. השלבים המתוארים לעיל הם תמציתיים ביותר וניתן להיעזר בהם כדי לקבל רקע ראשוני על מה שכוללת הקמת אתר.

לפני תחילת הבנייה של האתר כדאי ללמוד את הנושא יותר לעומק ולקרוא בצורה רצינית יותר על הפעולות השונות שיש לבצע במסגרת כול שלב. כך או כך, רצוי לפנות לחברה העוסקת בבניית אתרים שיודעת בדיוק כיצד לבנות אתר שישיג את התוצאות האופטימאליות.


Print

חזור

כניסה לדוא"ל

כניסה למערכת ניהול