הקמת אתר אינטרנט

על עיצוב, על אתרי אינטרנט ועל מה שביניהם

בעידן שבו ההופעה החיצונית היא מפתח שפותח דלתות רבות, הרי שהחוץ של הקנקן חשוב לא פחות מאשר תוכו. בתוך כך, הרי שהעיצוב- שמשמעותו יצירת מראה חזותי מושך ואטרקטיבי למוצר, לחפץ, לגינה, לבית או לאתר אינטרנט- הפך לחלק בלתי נפרד מהחברה בה אנו חיים.

עיצוב אתרי אינטרנט- מדוע זה חשוב?

עיצוב אתר כמו עיצוב בכול תחום אחר (גראפיקה, תעשייה, אופנה, סביבה וכו') הוא שיקבע האם הגולש יחליט להיכנס דווקא לאתר שלכם והאם יישאר בו לאורך זמן. כפי שהסקסיות של גבר או היופי של בחורה יקבעו את מידת הבהייה בהם מצד העוברים והשבים, כך זמינותו של האתר לגולשים, והמידה בה יהיה נעים לעין יכריעו מה יהיה זמן הגלישה של כול אחד מהנכנסים לאתר. בבניית אתרי אינטרנט, עיצוב האתר ישפיע אם כן במידה רבה על האופן בו הוא ייתפס על-ידי הגולשים ויש בו כדי למתג את העסק, ליצור לו תדמית ולעביר את המסר המרכזי שהעסק או החברה מבקשים לחרוט על דגלם. כך למשל, עיצוב האתר יכול להקנות לעסק או לחברה מראה רציני ומכובד, או לחילופין מראה קליל, המשדר תחושת חופש וספונטניות. על כן, על העיצוב להיקבע בהתאם למטרות העסק, לשירותים ולמוצרים שהוא מציע ולעקרונות על בסיסם הוא קם. מחקרים וסקרים שנערכו בנושא, מצביעים על כך שההחלטה להיכנס לאתר כזו או אחר היא החלטה ש"תוחלת החיים" שלה קצרה ביותר והיא מתקבלת תוך שניות. מכיוון שמדובר בהחלטה כה מהירה, הרי שחזות האתר היא רבת השפעה וככול שהאתר יהיה מפתה יותר וימשוך יותר תשומת לב, כך הוא ימשוך גם יותר גולשים לבקר דווקא בו. חשיבותו של העיצוב אם כן, הפכה אותו לפן מרכזי בתהליך של בניית אתרים אינטרנט ולרוב, לחלק בלתי נפרד ממנו.

עיצוב אתרים או קידום אתרים מקצועי?

וויכוחים רבים ניטשים כיום בין מקדמי אתרים לבין מעצבי אתרים בנוגע לגבי איזוהי הפעולה שיש בה כדי למקסם את הפונקציונאליות של האתר כך שימשוך אליו כמה שיותר גולשים. מקדמי אתרים יטענו כי גם אם לאתר עיצוב ייחודי ויוצא דופן, אם לא יהיה לו מיקום טוב בתוצאות של מנועי החיפוש, הרי שפחות גולשים ייחשפו אליו, מה שיפגע כמובן באפקטיביות שלו. לעומת זאת, מעצבי אתרים יאמרו כי גם אם האתר יכבוש את ראש רשימת התוצאות של מנועי החיפוש, אם העיצוב שלו לא יהיה מרשים, ידידותי ו"קורץ", הרי שזמן הגלישה באתר של כל מי שייכנס אליו יהיה קצר ביותר מה שלא יאפשר למצות את מירב הפוטנציאל שיכול להיות לאתר. על מנת לא להגיע אל מבוי סתום וכדי למצוא בכול זאת פתרון לסוגיה, ניתן בהחלט לומר כי עיצוב אתר שבמקביל, ייעשו גם ניסיונות לקדמו- הוא זה שיהיה אתר מוצלח ויעיל שעונה באופן המיטבי על המטרות לשמן הוקם.


Print

חזור

כניסה לדוא"ל

כניסה למערכת ניהול