הקמת אתר אינטרנט

הקמת אתר אינטרנט – כל השלבים

אתרי אינטרנט הופכים בשנים האחרונות להיות אחד הדברים הנפוצים ביותר בעולם המדיה והתקשורת, ובגדר חובה עבור כל בית עסק, גוף או ארגון כזה או אחר.

הקמת אתר אינטרנט היא משימה לא פשוטה, אם אתם רוצים שאתר האינטרנט שלכם יהיה איכותי, אסתטי ומושך עבור גולשים רבים ברשת. בעוד ניתן לפנות לחברה מקצועית לבנייה ועיצוב של אתרי אינטרנט, ישנן גם הרבה פעולות שתוכלו לעשות בעצמכם, וכך לחסוך כסף רב. בין אם אתם פונים לחברה מקצועית או לא, בקטע הבא נציג כמה שלבים בסיסיים ומרכזיים שתצטרכו לקחת בחשבון כחלק מתהליך הקמת האתר.

מקניית דומיין ועד קידום – שלבים בסיסיים וקריטיים בהקמת האתר

בעוד את מלאכת תכנות ועיצוב הדפים הראשונים של האתר כדאי להשאיר לאנשי מקצוע המתמחים בתחום, בינתיים ישנם דברים שתוכלו להתחיל לברר ולעשות בעצמכם.

אחת הפעולות הראשונות שתצטרכו לבצע על מנת להעלות את האתר לאוויר היא קניית דומיין. דומיין הוא בעצם הכתובת של האתר, זו שמקישים בשורה העליונה של הדפדפן על מנת להגיע אליו. כיום, ניתן לקנות דומיין בעברית או באנגלית. בין אם אתם הולכים על דומיין בעברית, באנגלית, בעל סיומת כזו או אחרת, קניית דומיין היא פעולה חשובה שכדאי לחשוב עליה לעומק לפני שמבצעים. קניית דומיין טוב (קליט, קצר ורלבנטי לתחום בו עוסק האתר) עשויה בהחלט לעזור לאתר שלכם ולהביא אליו הרבה יותר גולשים מאשר במקרה של דומיין לא כל כך אטרקטיבי.

לאחר שקניתם דומיין ואנשי המקצוע ששכרתם עיצבו עבורכם את האתר הבסיסי, תצטרכו עוד שני שירותים מרכזיים על מנת שהאתר יוכל להתחיל לפעול. הראשון הוא שירות אחסון. האתר שלכם צריך לשבת על שרת כלשהו, וחשוב שתבחרו בשרת טוב, חזק ואמין, שכן לשרת עליו יושב האתר ישנה השפעה ישירה על המהירות בה הוא עולה, על מספר הפעמים בהן הוא נופל ולכן אינו זמין לגולשים וכד', שרת וירטואלי זאת גם אופציה.

השירות השני שתצטרכו הוא שירות תחזוק שוטף. אתר אינטרנט זה דבר דינאמי שדורש תחזוקה שוטפת, ממש כמו הרכב שלכם. בכל פעם שרוצים לשנות משהו קטן בעיצוב או כאשר קיימת בעיה טכנית כזו או אחרת, תזדקקו לאיש מקצוע שיודע מה הוא עושה על מנת לטפל בסוגיה באופן מהיר ומקצועי, כך שהפעילות השוטפת של האתר לא תיפגם. מרבית החברות שבונות אתרים מציעות שירותי תחזוק שוטף מסוג זה.

ולבסוף, לאחר שהאתר נבנה, הוקם ועלה לאוויר, כדי לחשוב על לקדם אותו ברשת. הדרך הנפוצה ביותר בה גולש ממוצע מגיע כיום לאתר כזה או אחר היא על ידי חיפוש בגוגל או בשאר מנועי החיפוש. לכן, חשוב שהאתר שלכם יתחיל לעשות את דרכו מעלה בתוצאות החיפוש השונות. גם כאן, כדאי לשכור חברת קידום אתרים מקצועית, אש תביא את האתר שלכם לעמוד הראשון של תוצאות החיפוש בזמן הקצר ביותר האפשרי.


Print

חזור

כניסה לדוא"ל

כניסה למערכת ניהול